Vissterfte Lammerenburg augustus 2025
Nieuwsupdate 22 augustus 2025
Op 18 augustus week informeerden wij u over de vissterfte in Vlissingen. Er zijn op meerdere plekken in Vlissingen dode vissen aangetroffen. Deze worden nog steeds in opdracht van de gemeente geruimd en vervolgens afgevoerd naar een destructiebedrijf.
Oorzaak en gevolg
De oorzaak ligt voornamelijk in de lange periode van droogte, in combinatie met de hoge temperaturen van afgelopen weken. Dit leidt tot algenbloei en een toenemend zuurstofgebrek in het water.
Grote vissoorten zoals de karper die de visstand domineert, hebben meer zuurstof nodig dan kleinere soorten en daardoor zie je daar als eerste sterfte optreden. Deze vissterfte doet zich op meerdere plekken regelmatig voor in Zeeland. Gemeente Vlissingen en Waterschap Scheldestromen zien op dit moment geen mogelijkheden om dit te voorkomen.
- Oorspronkelijk bericht 18 augustus 2025 -
Sinds eind vorige week (half augustus 2025) krijgen wij meldingen binnen over vissterfte in Lammerenburg. Vandaag kwamen daar nieuwe meldingen bij, vanuit de omgeving van de Schuitvaartgracht.
Wij zijn deze dode vissen aan het opruimen. De oorzaak is zuurstofgebrek, veroorzaakt door het warme weer (en daardoor een toename van algengroei) en langere perioden van droogte.
Advies
Er is geen gevaar voor de volksgezondheid. Wel is het advies om van het water weg te blijven en ook honden niet te laten zwemmen in dit water.