Naar homepage Vlissingen.nl

Watersportdag in Stadspark Scheldekwartier

In het Dok van Stadspark Scheldekwartier kun je op zaterdag 26 juni gratis allerlei
watersporten uitproberen en bekijken. Deze watersportdag is van 10.00 tot 17.00 uur te beleven voor jong en oud.

Optimist

Watersporten uitproberen
Er is van alles te doen op het water. Je kunt Canadees kanoën, kajakken, surfen en waterskien. Of wat te denken van zeilen in optimistjes? Dit zijn eenmans jeugdzeilboten. Zeilen kan op het water, maar ook gewoon op de grond. Dit heet blokarten, waarbij je rijdt op een voertuig met een zeil erop. Deze gaat vooruit door de wind. Of wil je liever de nieuwe rage stand up paddling uitproberen? Hierbij sta je op een surfplank en heb je een peddel in je handen om vooruit te komen.

Elk heel uur zijn er ook wedstrijden waar je aan mee kunt doen. Je wordt niet zomaar het water opgestuurd, er is professionele begeleiding aanwezig om alles uit te leggen en te helpen waar nodig.

Zonnebootrace
De Watersportdag opent met de proloog van de Zonnebootrace 2010. Deze race tussen teams uit de provincie en de rest van Nederland gaat over het Kanaal door Walcheren en finisht in Middelburg. De teams nemen het in het Dok tegen elkaar op in sprint- en slalomwedstrijden. Ook de Nederlandse kampioen 2009, het solarbooteam van de Zeevaartschool in Vlissingen is van de partij. De start van de race is om 11.30 uur.

Programma
10.00 uur: proloog Zonnebootrace
10.00 tot 17.00 uur: watersportmarkt
11.00 tot 17.00 uur: gratis kennismaken met verschillende watersporten
14.00 uur: wedstrijd kanoën (iedereen kan meedoen)
15.00 uur: wedstrijd stand up paddling (iedereen kan meedoen)
16.00 uur: wedstrijd zeilen in optimisten (iedereen kan meedoen)


Gepubliceerd op 21 juni 2010