De eerste stap naar het huwelijk (lees ook partnerschap) is het doen van aangifte hiervan. Dit is het moment waarop er wordt gecontroleerd of u kunt en mag trouwen. Deze aangifte staat bekend als in ondertrouw gaan. Hiervoor moet u wel van tevoren een afspraak maken.
Getuigen
U dient als bruidspaar minimaal 2 en maximaal 4 getuigen per huwelijk op te geven. Meestal wordt hier bij de aangifte al naar gevraagd. Indien u geen getuigen heeft of deze niet zelf wilt aandragen (bijvoorbeeld in verband met privacy) dan kan de gemeente hier voor zorgen. Hier worden wel kosten voor in rekening gebracht.
De aangifte voor een huwelijk moet u doen in de gemeente waar u of uw partner ingeschreven staat.
Indien u beiden niet in Nederland woont en u en/of uw partner de Nederlandse nationaliteit bezit, dan dient u in de gemeente 's-Gravenhage aangifte te doen. De aangifte is één jaar geldig en dient minimaal 2 weken voor de huwelijkssluiting of geregistreerd partnerschap te geschieden. Dit jaar neemt aanvang op de dag na die van de aangifte.
…en dan het huwelijk
Dat dit een van de mooiste dagen van je leven moet worden is een feit. Daarom doen wij daar ook alles aan om hier tot bij te dragen. Jullie kiezen zelf de locatie die voor jullie aantrekkelijk is en het beste bij jullie past. Dit geldt ook voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. Op de website presenteert elke ambtenaar zichzelf op een leuke eigen manier, waardoor een keuze maken voor jullie niet moeilijk hoeft te zijn. Wat vinden jullie belangrijk: dat is de vraag. Dit kan zijn een formele speech of juist het tegenover gestelde. Elke ambtenaar sluit een huwelijk natuurlijk anders. Jullie kunnen contact opnemen met de desbetreffende ambtenaar om hier afspraken over te maken.
Bezoekadres: P. Krugerstraat 1
Postadres: Postbus 3000,
4380 GV Vlissingen
Telefoon: 0118 487000
Fax: 0118 410218
E-mail: gemeente@vlissingen.nl