Romandebuut van de Deense acteur (1975).
Een onsterfelijke verhalenverteller is moe, maar kan pas rusten als hij weet wat liefde is.
In een reis door de tijd probeert hij het bewijs te vinden dat liefde bestaat en wat liefde is, hoewel hij beseft: wie wil weten wat liefde is, gaat ervanuit dat liefde bestaat.
Beginnend bij 1500 onthult hij uit elke eeuw een verbijsterende liefdesgeschiedenis. Zijn commentaar op de gebeurtenissen kan hij niet voor zich houden. Alleen het verhaal uit de 19e eeuw wordt zonder zijn inmenging via een manuscript gepresenteerd.
Dit boek gaat dus over liefde, maar beschrijft ook vijf eeuwen geschiedenis van Europa: van de renaissance tot nu. Heksen worden verbrand en monnikken verjaagd. Ook wordt de lezer meegevoerd naar een Amsterdamse kunstenaarsscène in de tijd van Rembrandt, waar een schilder een vrouwenziel probeert te schilderen.
De roman berust op veel research, zowel in grote lijnen als in kleine details, bijvoorbeeld als de auteur de oorspronkelijke naam voor Manhattan gebruikt: Manahattan. De lange, ingewikkelde zinnen zijn goed leesbaar geschreven en vertaald.
Wijdlopig geschreven, maar toch kun je niet stoppen met het lezen van deze bloedstollend aangrijpende liefdesgeschiedenissen.
| maandag | 13.00 - 20.00 uur |
| dinsdag | 10.00 - 18.00 uur |
| woensdag | 10.00 - 18.00 uur |
| donderdag | 10.00 - 18.00 uur |
| vrijdag | 10.00 - 18.00 uur |
| zaterdag | 10.00 - 17.00 uur |
 
Spuistraat 6, 4381 HR Vlissingen
Tel. (0118) 422100
Fax (0118) 422101
www.bibliotheekvlissingen.nl